Gyakori kérdések

1. Mi az a stressz inkontinencia?

A stressz inkontinencia nyomás hatására bekövetkező vizeletcsepegés. Leggyakrabban a kismedencei szervek süllyedése, a hüvely megereszkedése okozza. Stressz inkontinencia tünetek már egész fiatal korban, jellemzően szülés után is jelentkezhetnek. A lézer kezeléssel megszüntethető.

2. Fájdalmasak-e a kezelések?

A kezelések nem fájdalmasak. A kezelés során a páciensek minimális hőérzetről számolnak be.

3. Hány kezelésre lesz szükségem? 

A szükséges kezelések száma egyénenként változhat, a probléma súlyosságától, életkortól, a kötőszövet állapotától függhet. Számos tényező befolyásolja, hogy hány kezeléssel szüntethetők meg a kellemetlen panaszok, tapasztalatok szerint 2-5 kezelés szükséges a gyógyuláshoz. A szakorvosi vizsgálat során az orvos már hozzávetőleg meg tudja becsülni, milyen gyorsan várható eredmény.
A kezelést a szakorvos mindig azokkal a maximális paraméterekkel végzi, ami a páciens számára a lézersugár még biztosan nem okoz sérülést. A kezelés erősségét az első alkalom után a kezelőorvos rendszerint emeli, hiszen a nyálkahártya és a kötőszövet erősödésével  ez lehetséges.
A hatékonyságot és a biztonságot fokozó duál technológiának köszönhetően a lézersugár két szakaszban, elsőként rövid, azt követően pedig hosszú impulzusokkal jut a célterületre. A rövid impulzussal az a cél, hogy előkészítsük a szövetet, mintegy “ablakot nyissunk” a hosszú impulzusnak. A kezelés lényege a hosszú impulzus, hiszen ez hatol megfelelő mélységbe a szövetben, oda, ahol a rugalmasságért felelős kollagén állomány található.

4. Mennyi ideig tart egy kezelés?

Egy kezelés hozzávetőleg 15 percet vesz igénybe.

5. Kezelések közt mennyi időt kell várni?

Két kezelés között optimális esetben 4-5 hét telik el.

6. Van-e vérzés a kezelés után?

Nincs. Ritkán a kezelést követően 1-2 napig gyenge savós váladékozás fordulhat elő, ami azonban magától megszűnik.

7. Mennyi ideig nem lehet nemi életet élni?

A kezelést követő 72 óra eltelte után már lehet nemi életet élni.

8. Mire kell ügyelni a kezelés után?

Érdemes a kezelés utáni 3 napban kerülni az ülőfürdőt, uszodát, szaunát.

9. Mennyi idő múlva esedékes a fenntartó kezelés?

A fenntartó kezeléseket – egyéni állapottól függően – 3 évente válhat szükségessé elvégeztetni. Ez biztosítja azt a stimulációt, aminek köszönhetően a szövetállomány tartósan elegendő mennyiségű kollagént termel, így a kellemetlen tünetek hosszabb távon sem térnek vissza.

10. Hólyagsérv esetén alkalmazható-e a kezelés?

A legtöbb esetben alkalmazható, de a kezelés alkalmazhatóságáról személyes konzultáció és szakorvosi vizsgálat dönt.

11. Hánytól hány éves korig alkalmazható a lézerkezelés?

Kezelést gyakorlatilag a 18. életév betöltése utántól lehet végezni, ha a páciens állapota indokolja. Egy jelentősebb fogyás, vagy szülés könnyen okozhat például zavaróan tág hüvelyt, amit az intimlézerrel nagyon hatékonyan lehet kezelni. 70 éves kor fölött is kezelhető a páciens, ekkor kollagén állomány megújulási képessége csökken, így nem biztos s 100%-os hatás, de jelentős javulás csaknem mindig elérhető.

12. Milyen a kezelés eredményessége?

Hüvelyszárazság, hüvelyszűkület esetén 100%-os, vizeletcsepegés esetén 150 nap múlva a páciensek 70%-a tünetmentes lesz, de a többiek is nagyfokú javulásról számolnak be.

13. Milyen fizetési lehetőségek vannak?

Készpénz vagy bankkártya.

14. Részletfizetés lehetséges-e?

Lehetséges, személyes megbeszélés után 12 hónap alatt egyenlő részletekben a kezelés kiegyenlíthető.

15. Van-e a kezelésnek ellenjavallata?

Igen, előzetes szalag, vagy háló műtétesetén kezelés nem lehetséges, de a konzultáció kapcsán minden részletet a kezelő orvossal meg lehet beszélni.